רשימת "חיים בחיפה" למועצת העיר

רשימת "חיים בחיפה" (על פי סדר הא"ב):

אחרי היכרות רבת שנים עם החבורה הנפלאה הזו, כל מה שיש לי לומר הוא – התברכתי. התברכנו!

בשנתיים האחרונות התייצבו אצלי עשרות אנשים שביקשו להיכנס לרשימה, ביניהם 19 איש שהתעקשו על המקום השני. דבר אחד היה לי ברור: אלי יצטרפו רק אנשים שבאים לעשות למען הכלל, ולא לעשות לביתם. על זה התעקשתי, ועל זה אף שילמתי בחיכוכים שחלקם פורסמו בתקשורת.

נעמה לזימי (לדף הפייסבוק)

בת 32, נשואה לאבי, דוקטורנט לחקר יהדות איראן ומורה בתיכון אליאנס בעיר, הורים לרונה-אסתר. מתגוררת בשכונת הדר חיפה, שירתה כקצינה במשרד הביטחון וסרן במילואים, בלימודי תואר שני להיסטוריה של שינוי חברתי וכלכלי בעולם היהודי באוניברסיטת חיפה, חברת הנהגת ארגון 'כוח לעובדים' ופעילה חברתית למען זכויות עובדים, שוויון מגדרי ומיגור אלימות מינית, קידום חלוקת משאבים צודקת, תיקון חברתי וקיום משותף. עוסקת רבות בשיקום השכונות המוזנחות בעיר, הביטחון האישי וכלכלת עיר צודקת, עם דגש על חינוך ציבורי מושקע החל מגיל הרך, חלוקה תקציבית הוגנת לכל חלקי העיר, תכנון משותף עם הציבור, ועוד.

ענת פרטוש (לדף הפייסבוק)

ילידת חיפה, תושבת הדר, בוגרת בסמ"ת, קצינה בצה"ל. בעלת תואר שני מהפקולטה למשפטים ומדעי המדינה באוניברסיטת סטרסבורג צרפת, אם לילדה. עובדת מאז 1990 כעורכת דין, בעלים של פרקטיקה עצמאית המתמחה בייצוג עובדים ובליטיגציה אזרחית מגוונת. מאז 1999 מעורבת ציבורית בחיי הדר הכרמל כחברה בפורום הדר, ארגון וולונטרי שקידם בעיות תשתית ותדמית הנוגעות למרכזה ההיסטורי של חיפה. בין השנים 2002-2001 נציגת ציבור מטעם תושבי הדר בוועדה להתחדשות לב הדר הכרמל. חברה בחיים בחיפה מאז 2013, מובילה את סדר היום של הדר הכרמל כלב של חיפה (MIDTOWN) של חיפה.

נחשון צוק

איש ים – שירות קרבי בחיל הים, קצין בצי הסוחר, שותף מנהל של בי"ס לשייט. במשך עשרים שנה עסק במיחשוב, בסטארטאפים ואירגונים גדולים. בוגר אוניברסיטת חיפה באנתרופולוגיה ותכנית המצטיינים. שותף מייסד של קבוצת "חיים בחיפה" יחד עם עינת קליש. פעיל חברתית/כלכלית בנושא מפרץ חיפה, עוד לפני כניסתו לזירה הפוליטית. יוביל את חיפה בנושאי תיירות וקידום מטרופולין חזק עבור צפון המדינה, תוך דאגה לחופי הים שבה, לספורט הימי, לשדה התעופה ולשימור איכויותיה העירוניות וההיסטוריות.

סיגל ציוני (לדף הפייסבוק)

נשואה ואם לשלושה, חיפאית דור שלישי למייסדי שכונת נווה שאנן, בה גם מתגוררת. עוסקת 32 שנים בניהול תיירות ותעופה. התמחתה במודלים ניהוליים, חינוכיים, קהילתיים ומוניציפאליים מכל העולם. ללא רקע פוליטי ושייכות מפלגתית, עוסקת 27 שנים בפעילות ציבורית התנדבותית בתחום חינוך, הורות וקהילה, טיפול בפרט וקידום מעמד הילד. כיהנה כיו"ר ועד הורים יישובי ומחוזי של חיפה וכסגנית וממלאת מקום יו״ר ארגון ההורים הארצי, ממלאת מקום יור ועדת חינוך, יו״ר אגד ערים לחינוך המיוחד, יו״ר המרכז לקידום הלמידה, יו״ר הועדה לקידום מעמד הילד, יו״ר מינהלת ההורים הראשונה בארץ – המהפיכה ההורית, סטרטאפ ייחודי שהקימה עם שלוחות בכל השכונות בעיר. בקדנציה הנוכחית שימשה כ"אמא של כולם" במועצת העיר. משימותיה לקדנציה הבאה: תיק החינוך, החינוך המיוחד, הורות וקהילה.

ניר שובר (לדף הפייסבוק)

חיפאי מבטן ומלידה, איש תקשורת, יזם שעושה עסקים רק בחיפה. בעלים של רשת בתי קפה מצליחים ושכונתיים בעיר פעיל חברתית ופוליטית כבר דור שלישי בעיר. עבד בצמוד לעמרם מצנע בתקופתו בירוחם, עם יצחק בוזי הרצוג והיום עם אבי גבאי יו״ר העבודה. בשנים האחרונות קידם מספר מחאות עירוניות חשובות, תרם רבות לקידום ההולכים על 4 פעל למען הצעירים, התרבות וחיזוק העסקים הקטנים. לאחרונה מונה לסגן נשיא בני ברית בלשכת ׳צעירי הכרמל׳. משימותיו לקדנציה הבאה: לעזור לקדם את העסקים הקטנים, לעודד יזמות עיסקית ותרבותית ולוודא שהצעירים של חיפה נשארים בעיר.

עמרי שפר (לדף הפייסבוק)

אחרי שהייה בארה"ב בגיל צעיר הגיע הישר לחיפה, וגדל כילד טבע בעיר. כיום סטודנט להנדסת תחבורה בטכניון, עובד בתכנון תחבורה. ריכז את תחום התחבורה, הפנים והביטחון באגודת הסטודנטים. הקים והוביל את "חיפה בשביל אופניים", סניף הפועל למען תשתיות אופניים בחיפה. הקים והוביל את פרויקט הואדיות בחברה להגנת הטבע – קהילת חיפה. הוביל מספר מאבקים עירוניים בתחומי התחבורה, כגון, העלאת אופניים לכרמלית. משרת במילואים בתור מפקד מחלקת חי"ר, ממקימי יחידת האופניים ההתנדבותית במשטרת חיפה. תחביב: ריצת ניווט וטיולים. משימותיו לקדנציה הבאה: שמירה על הטבע העירוני, טיפול בתחבורה הציבורית, באופניים, ובהקמת מערכת תחבורה יעילה בעיר ירוקה.

דילוג לתוכן