העיר הנוחה

העיר
הנוחה

(יעד מימוש 3-7 שנים)

נחדש את השכונות, ונפתור את בעיות התחבורה והחניה.

כך נדאג לחיים נוחים לכולנו, מילדים ועד גמלאים:
אף שהחיים שלנו השתנו מאוד, שכונות חיפה הוותיקות לא התחדשו עשרות שנים. הן, ואף השכונות החדשות, סובלות מבעיות דומות: יותר דיירים, יותר מכוניות, שירותים דלים ומרוחקים. לחיפה יש הזדמנות לחדש את השכונות והרבעים (שכונות החוף, קריית חיים, נווה שאנן, הכרמל הוותיק ועוד) עם ראייה קדימה. מעבר לעבודות ריבוד הכבישים שיש לעשות דרך שגרה ובלי שתושבים ייאלצו להתחנן, אצלנו השכונות יהיו נוחות! יהיה נעים ללכת ברגל, הן יהיו בטוחות ויחסכו לנו זמן בפקקים ברכב. אז מה נעשה?

נטפח את הטבע העירוני – רחובות מוצלים על ידי שדרות עצים ועצי פרי, פארקים וגינות בשכונות המתחדשות. ככל שהבטון צומח, כך הצמחייה נעלמת. נטפח פארקים וגנים, ונחדש את הגינות המוזנחות. ניטע ברחובות שדרות עצים שיקלו על השהייה בהם בימות הקיץ החמים. נשלב עצי פרי לאורך המדרכות ולצד שבילי האופניים. שסק או תותים בדרך לבית הספר יהפכו את החיים בשכונה לחוויה "כמו פעם". בנוסף, נתחזק את הוואדיות ונטפח אותם כחלק מהחיים בשכונות.

נדאג לתחבורה ציבורית מעולה כמו באירופה, ובמקביל נשדרג את תשתיות התחבורה הפרטית:
1. נייעל את מערך התחבורה הציבורית – אוטובוסים חשמליים, הגברת תדירויות, קיצור קווים, תחנות אוטובוס נוחות וחניוני "חנה וסע" ברחבי העיר.

2. נקדם שבילי אופניים בשכונות המישוריות (וגם ההרריות) לשימוש יומיומי. זול ובריא! בשכונות ההרריות נקדם פתרונות יצירתיים ומפתיעים.

3. נפתור את בעיות החניה שגורמות לחסימת מדרכות – על ידי בנייני חניה, חניונים משותפים למספר בניינים, שימוש יצירתי בתנאי טופוגרפיה ועוד.

4. נחבר את שכונות הרכס אל כביש החוף עם כבישים המיועדים לנסיעה איטית רק לתושבי השכונה, ובכל השכונות במקביל, כדי למנוע את חשש התושבים.

ניפוץ מיתוס
אי אפשר לאלץ אנשים לוותר על מכוניות פרטיות. אפשר לפתות את התושבים להשתמש בתחבורה ציבורית יעילה.
המטרה שלנו היא להוריד את מספר המכוניות בעיר על ידי ויתור מרצון על מכונית שנייה.

נתאים את חיפה ההולכת ומתבגרת לצורכי הגיל השלישי – מגורים ומוסדות ציבור נגישים, מקומות חניה מוסדרים, ביטחון ובטיחות ברחוב. נחדש את חיפה ואת שכונותיה בהתאמה לצורכיהם, נמשיך במסורת הפעילויות הרבות לגמלאים ואף נרחיב אותן. נדאג להם לניידות נוחה בעיר ולחניה מסובסדת. עיריית חיפה בראשותי תעודד גמלאים להמשיך לקחת חלק בבניית העיר ולהעניק מניסיונם ומכישרונותיהם.

פרויקטים של פינוי בינוי ינוהלו בידי העירייה ובאחריותה. אחרי 15 שנים של הרבה דיבורים ומעט פרויקטים שבוצעו בתכנון תחבורתי לקוי, ארתום את הניסיון המקצועי המקיף שרכשתי בנושא, ואקדם פרויקטים בצפיפות מופחתת שגם הדיירים הוותיקים יוכלו ליהנות מפירותיהם הכלכליים. איך? האחריות על תכנון הפרויקטים וניהולם תעבור לידי העירייה, שתקים רשות ייעודית לנושא, תאגד את התושבים, תנהל אותם מול היזמים, תניע את המהלך מתוך דאגה ואחריות גם לתושבים וגם ליזמים. לתושבי השכונות בחיפה יהיו אימא ואבא.

תמ"א 38 תהפוך כלי בשיקום השכונות, והזדמנות כלכלית גם לתושבים, ולא רק אמצעי לחידוש הנדל"ן. תוספות הבנייה וגובה הבניינים ייבדקו ויאושרו בהתאם להיתכנות הכלכלית באזורים השונים. לא נאפשר לחדש את המרחב הפרטי (בתי המגורים) תוך התעלמות מהמרחב הציבורי (רחובות, תשתיות ומוסדות), המצוי בפיגור של 50 שנה. נתכנן מחדש את הרחובות, ניטע שדרות עצים, נדאג לשלב את התחבורה הציבורית, נוסיף שטחים מסחריים וציבוריים מרכזיים, נוודא פתרונות חניה. פרויקטי תמ"א יקודמו בשיתוף עם העירייה בראייה לטווח רחוק.

קריית חיים היא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מחיפה, ולכן תקבל את המשאבים שהיא ראויה וזכאית להם. חופיה יטופחו כריוויירה הצפונית של חיפה, תשתיותיה ישוקמו ומבני המגורים שלה יחודשו תחת אחריות העירייה. נמשיך במאבקים שהתחלנו למען תושבי הקריה: נמנע את הקמתה של "המועצה התעשייתית" שתפקיע משליטתנו את ההשפעה על הזיהום במפרץ; נשמור על שדה תעופה קטן שימנע את מעבר הנמל הצבאי לשטחי הקריה; נעצור את ההשתלטות על חוות המיכלים לצורך תשתיות הנמל, ונשאירה כשטח ציבורי לטובת התושבים. כמו כן נתמוך בניהול אגודת ועד קריית חיים בידי התושבים ובשימוש בנכסיה לטובתם.

דילוג לתוכן