העיר המשגשגת

העיר
המשגשגת

(יעד מימוש 5-10 שנים )

נשקם את הכלכלה העירונית ונפעל ליצור מקומות עבודה במספר ענפים במשק.

כך נדאג לפרנסה שלנו:
הכלכלה החיפאית דועכת כבר עשורים רבים, וכולנו מרגישים את ההשלכות. העיקרית שבהן היא אפשרויות התעסוקה ההולכות ומתמעטות. כפי שערי תעשייה רבות בעולם מחשבות מסלול חדש, גם חיפה צריכה להמציא מחדש את כוחה הכלכלי, ולתפקד כעיר הראשה של המטרופולין. ניתן לחולל שינוי כזה רק בתמיכת הממשלה, בשיתוף פעולה עם הרשויות הסובבות ובגיוס השוק הפרטי. הפתרון שאנחנו מציעים הוא רב ערוצי:

נחזק את העסקים הקטנים והבינוניים, שהם מקור הפרנסה הגדול במשק. נקים רשות לעסקים קטנים שתעניק תמיכה ותספק רישיונות בלי ריצות וטרטורים. נשנה את הגדרת אזורי הארנונה ונתקן את עיוותיה ההיסטוריים.

נהפוך את לב העיר למרכז עסקים ראשי (דאון-טאון) ונעודד כניסה של חברות הייטק לתחומה.נטפח סביבת יזמות (אקו-סיסטם) עם תשתיות מתאימות, ונקים גוף עירוני לכינון קשרים ולשחרור חסמים בין גופים פרטיים וציבוריים. נחזק את טכנולוגיות הציוד הרפואי, ערים חכמות, אנרגיות מתקדמות והפחתת הזיהום. נחבר את מרכז העסקים לתחבורה ציבורית ולמגורים בטווח נסיעת אופניים. נשדרג את מת"מ לרובע עסקים ומסעדות המחובר לטיילת דדו ולחופי הים.

ניפוץ מיתוס
שמעתם את המשפט "צריך להביא מקומות עבודה לחיפה"? במציאות אי אפשר "להביא" אותם, בדיוק כפי שאי אפשר להביא אדם לגור במקום שאינו לרוחו. הפתרון הוא לייצר תנאים נוחים כדי שחברות ועסקים יקומו יש מאין. כשחיפה תהיה עיר "שווה" המושכת אליה תושבים, גם חברות ועסקים יגיעו אליה. ביצה ותרנגולת.

נדאג לשדה תעופה קטן שיחבר אותנו עם אירופה. נפעל להאריך את מסלולו של שדה התעופה הקיים ב-300 מטר (עד הים), הארכה שתביא חברות תעופה לואו-קוסט ותהפוך את חיפה לבירת התיירות בצפון. לצד השדה נקדם מרכז כנסים גדול שישרת את ההייטק והאקדמיה בחיפה ובצפון.

ניפוץ מיתוס
סיפרו לכם שהנמל החדש יספק אלפי מקומות עבודה, שלשדה תעופה אין היתכנות ושהוא יהווה מפגע רעש, אבל האמת היא שהנמל החדש יספק רק כ-500 מקומות עבודה, שתכנית הממשלה לשדה התעופה שנגנזה הכילה 4,000 מקומות עבודה ושמטוסים קטנים ובינוניים ימריאו וינחתו מעל הים, ולכן לא יהוו מפגע רעש. שדה תעופה הוא כוח כלכלי עצום שיהפוך את העיר לגלובלית וייצר שפע הזדמנויות כלכליות.

נקדם את ענף התיירות סביב רעיונות חדשניים המיועדים בראש ובראשונה לתושבי חיפה עצמם:

  1. נשקם את רחובות המדרגות של הדר בסגנון שכונת הפלאקה באתונה, כולל דרגנועים חשמליים, ונעודד את תושבי המקום לפתוח עסקים מקומיים.
  2. ניצור משולש שיט וספורט ימי במפרץ, עם מספר מוקדי עגינה.
  3. נפתח תיירות כנסים לאקדמיה ולהייטק.
  4. נהפוך את חיפה לעיר מוצא לתיירות צליינים בצפון.

ניפוץ מיתוס
בתי מלון לא "מביאים" תיירים. כשהעיר מעניינת, הם באים מיוזמתם, ואז יש סיבה לבנות בתי מלון. פוליטיקאים חסרי הבנה מתחילים מהתוצאה, כי היא נראית לעין. אנחנו נהפוך את הסיבה והתוצאה.

דילוג לתוכן