אודות

שמי עינת קליש רותם, ואני מתמודדת לראשות העיר חיפה.

במקצועי אני דוקטור לתכנון ערים, מומחית בחידוש ובשיקום ערים, ובמיוחד ערי תעשייה. פעילותי הפוליטית בשנים האחרונות כחברת מועצת העיר הביאה אותי להבנה עמוקה של הבעיות בחיפה ולגיבוש פתרונות יצירתיים לבעיות אלה. לאחר שנים רבות של עבודה עם מערכות השלטון, רקמתי קשרים וביססתי מעמד פוליטי שיאפשרו לי לממש את חזוננו לעיר.

חיפה דורשת שינוי עמוק ומידי. זה יקרה רק אם ניפטר מחשיבה מיושנת, ואם ננפץ כמה מיתוסים שמעכבים את הפעולה והצמיחה הרצויות.

בתקווה שתיהנו ותתחילו להאמין (כמונו) שזה אפשרי.

מצליחים לדמיין את חיפה שוקקת, בריאה ומלאת חיים?

עיר ים תיכונית עם מרכז היסטורי יפיפה, תחבורה ציבורית כמו בעיר אירופית, כלכלה עירונית חזקה? עיר עם עסקים קטנים משגשגים, שדה תעופה קטן ותעשיות מתקדמות ולא מזהמות, כראוי לערי המאה ה-21? עיר שנוח לחיות בה, שהכול קרוב ונגיש, שרואה את כל תושביה, גם את אלה שצריכים יותר עזרה?

אני כן.

כדי לחולל שינוי אמיתי, צריך לטפל בכל מערכות העיר בעת ובעונה אחת. לא מספיק ליזום כמה פרויקטים אקראיים שאין להם השפעה זה על זה. זה מתכון לכישלון.

רק מי שרואה רחב, רואה עמוק ורואה רחוק יכול להביא לשינוי.

בדרכון תקבלו הצצה לצורת המחשבה המקצועית שלי ולניפוץ של כמה מיתוסים.

אנחנו חייבים להתחיל לחשוב אחרת כדי לשנות תהליכים עירוניים.

ב-30 באוקטובר 2018 ייערכו בחירות לראשות העיר. אני מזמינה אתכם לפגוש ולהכיר אותי,

ומבקשת את אמונכם ואת תמיכתכם בי.

אודות

ד"ר עינת קליש רותם

חברת מועצת העיר ויו"ר סיעת חיים בחיפה.

כמתכננת ערים ומומחית בתהליכי התחדשות עירונית, אני מכירה תהליכים שעוברות ערים מובילות בעולם ועוקבת אחריהם. לאחר שנים של הישגים ופרסים במגזר הפרטי, התחלתי לפעול למען חיפה גם בזירה הציבורית ולהביא אליה את ניסיוני הבינלאומי העשיר.

למדתי לתואר ראשון ושני בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון ולתואר שלישי באוניברסיטת ETH בציריך, שווייץ. התמחיתי בהתחדשות ערים, שכונות, מרכזי מסחר עירוניים ובניקוי אזורי תעשייה. ליוויתי פרויקט שיקום אזור תעשייה באמסטרדם, שם הכרתי לעומק תהליכי התחדשות מוצלחים בעולם.

משרדי הפרטי שנמצא בחיפה, עובד עם המגזר העסקי והמוסדי ומתמחה בתכנון ובניהול פרויקטים גדולים בכל הארץ, בהיקף של 2 מיליארד ש"ח. מאז כניסתי לזירה הציבורית אני נמנעת מכל פעילות עסקית בחיפה כדי להימנע מניגודי עניינים.

שנים רבות לימדתי בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב תכנון ועיצוב ערים. במסגרת פעילותי הציבורית כיהנתי כיו"ר עמותת האדריכלים של חיפה, בוועד המנהל של הקואליציה לבריאות הציבור, והובלתי את המאבק הציבורי למציאת פתרון למסילות הרכבת ופתיחת העיר אל הים. בשל התנהלותה החובבנית של עיריית חיפה והסכמתה בשתיקה לתכניות ההרסניות שקידמה הממשלה, החלטתי בשנת 2012 להיכנס לפוליטיקה ולכונן בחיפה הנהגה מקצועית ואיכותית שתחולל בעיר שינוי אמיתי.

בשנת 2013 התמודדתי לראשונה על ראשות העיר. מאנונימיות וללא משאבים, נכנסתי לזירה הפוליטית בתמיכה של 15% מכלל המצביעים בחיפה, ושלושה מנדטים במועצת העיר, הסיעה השנייה בגודלה. סירבתי אפילו לשקול תפקיד סגן ראש עיר בשכר מכובד, עמדה הכרוכה בהתחייבות להימנע מביקורת, וכן ויתרתי על מקום ריאלי באחת המפלגות המובילות בכנסת.

בחרתי לפעול כמובילת דעה מהאופוזיציה, במקום שבו אוכל להישאר נאמנה לקולי ולדעותיי. תרומתי לשינוי דעת הקהל ולעיצוב השיח הציבורי בשנים אלה היא כבדת משקל.

חיפה צריכה ראש עיר

שמבינה לעומק את הבעיות של העיר,

שיש לה פתרונות יצירתיים,

ואת האומץ לבצע.

 

דילוג לתוכן